м. Львів, вул. Зелена, 251
Режим роботи магазину:
ПН - ПТ: з 9:00 до 18:00
СБ: з 9:00 до 14:00
Каталог товарів
Каталог товаров

АВБбШв - кабель алюмінієвий броньований для прокладання в траншеї

Сортувати по:
Фільтр

Немає на складі

Немає на складі

Немає на складі

Немає на складі

Немає на складі

Немає на складі

Немає на складі

Немає на складі

Немає на складі

Немає на складі

Немає на складі

Немає на складі

Кабель АВБбШв

Алюмінієвий броньований кабель АВБбШв призначений для стаціонарних одиночних електричних мереж, де є загроза їхнього механічного пошкодження. Для прокладки у траншеї, у сухих і вологих промислових приміщеннях, для зовнішньої проводки, кращим варіантом буде купити кабель АВБбШв.

Кабель силовий броньований алюмінієвий застосовується у стаціонарних низьковольтних мережах і установках зі змінною напругою 0,6 / 1 кВ, частотою 50 Гц.

Ціна на кабель АВБбШв менше у 3 рази, щодо мідного ВБбШв (цієї ж модифікації і з такою ж провідністю). Тому використання алюмінієвих трас це надійність, довговічність (30 років) і значне зниження собівартості.

Розшифровка абревіатури і цифрових значень, наприклад, АВБбШв 4х6:

 • А - алюмінієві жили;
 • В - з полівінілхлоридного пластикату ізоляція;
 • Б - броня з 2-х сталевих стрічок оцинкованих (з антикорозійним покриттям), або не оцинкованих;
 • б - броня без подушки (якщо є подушка з бітуму, паперу, кабельної пряжі то під час монтажу електричної траси, вона перешкоджає пошкодженню струмопровідних жил стрічками броньованого шару);
 • Шв - зовнішній захисний покрив шлангового типу з (ПВХ);
 • Після букв цифрами указується кількість струмопровідних жил (наприклад, 4 - щодо 3-х фазних систем змінного струму) та перетин кожної з жил (наприклад 6 мм2);
 • Для проводів з додатковим провідником після знака «+» у маркуванні ще вказується число і перетин нульової жили у мм2. Наприклад, АВБбШв 3х150 + 1х70 (3-фазні, кожний перетин 150 мм2 і одна нульова 70 мм2).

 

Основні характеристики

 

Конструкція:

 1. Струмонесучі жили з алюмінію (2-5, одножильного немає), випускаються одно-дротяними (моножила) і багатодротовими; номінальною напругою 660 - 1000 В; перетином 16-240 мм22; 1 і 2 класу гнучкості (з min радіусом вигину, при монтажі, рівним 7,5 зовнішніх діаметрів). З 4-ма жилами від 70 до 240 мм2, які можуть бути секторними, щодо кращого наповнення чотирма провідниками круглої конфігурації. 3-4 жильні можуть мати додаткову нульову жилу;
 2. Кожна жила з ізоляцією з полівінілхлоридного пластикату (ПВХ). Струмопровідні жили скручені у сердечник. Маркування фазной ізоляції колірне (полосове, цифрове), у «нуля» (N) - блакитний колір, у заземлення (РЕ) - зелений з жовтим;
 3. З внутрішньою оболонкою з ПВХ;
 4. Броня виконана з 2-х оцинкованих стрічок зі сталі (або не оцинкованих);
 5. Зовнішня оболонка - шланговий ПВХ.

Провід застосовують у помірному і холодному кліматі (УХЛ5), в місцях з обмеженими просторами, у вологих (вода або конденсат) приміщеннях, що не вентилюються і не опалюються.

Допустиме нагрівання жил:

 • Під час номінального струму + 70 ° С;
 • У разі виникнення перевантаження + 80 ° С, до 8 годин на добу;
 • У разі короткого замикання + 160 ° С, до 4-х секунд;
 • Під час надструмів + 350 ° С, провідник виходить зі строю, але не загоряється.

Під час випробування ПВХ:

 • Без деформації + 80 ° С;
 • Без розтріскування протягом 1 години + 150 ° С.

 Таблиця щодо вибору електрокабелів, захисних засобів, і електричного обладнання

У розрахунку електричної мережі змінного струму, частотою 50 Гц на втрату напруги, враховують активний, реактивний індуктивний опір проводів.

Активний опір електропроводів зумовлюється матеріалом виготовлення жил і їхнім перетином.

Реактивний (або спрощено індуктивний) опір обумовлюється магнітним полем, що утворюється у струмопровідних лініях і навколо них. На індуктивний опір впливає взаємне розміщення електропровідників. Наприклад, повітряні лінії мають трикутні конфігурації, де дроти займають вершини трикутника. Це робиться, щоб індуктивні опори фаз були однакові.

У розрахунках кабельних мереж електропередання, як і у повітряних ліній, активний і індуктивний опори розраховуються за формулами, або беруться з таблиці.

Активний опір кабелів (r) на одиницю довжини 1000 м (Ом / км) розраховують:

 Або знаходять готові значення за таблицями:

 

 Розшифровки маркування електрокабелів, з ізолюючим матеріалом з пластмаси, ПВХ, поліетилену

 

 

 Область застосування кабелю

Експлуатація обумовлена ​​конструкцією і характеристикою.

 • Монтаж без застосування спеціального обладнання;
 • Тривалі будівельні довжини;
 • Низька температура під час монтажу, без попереднього підігріву (до мінус 15 градусів);
 • Можливість використовувати на трасі з необмежено різними рівнями;
 • Екологічне укладання і експлуатація, без свинцю, масла і бітуму;
 • Алюмінієві траси не повинні піддаватися сильним вигинам і зусиллям на розтягнення. Цей провідник, оснащений не дротяною (яка компенсує розтягування), а стрічковою бронею. Бронювання 2-ма сталевими стрічками надійно захищає струмопровідні елементи від випадкових механічних пошкоджень;
 • Стійкість до займання забезпечується під час одинарного прокладання, тому для небезпечних місць, у пожежному відношенні, слід враховувати цей фактор. Або використовувати спеціальний тип, який має захисний покрив. Наприклад, без поширення горіння під час групового укладання (нг): АВБбШнг і стійкий до спалаху і поширення задимлення АВБбШвнг-LS;
 • На ринку представлений ще один вид броньованого Al провідника АПвБбШв, недавно розробленого (1999р) компанією Borealis. Він має таку ж конструкцію, але за рахунок ізоляції із зшитого поліетилену за деякими показниками перевершує свого «брата»:
 1. Збільшуються перетин струмопровідних жил, щодо підвищення пропускної здатності;
 2. Зменшується вага;
 3. Знижується пошкодження;
 4. Зменшується діаметр і радіус вигину провідника.

АВБбШв найчастіше асоціюється як кабель для траншеї.

 1. Навіть не глибоке укладання у землі добре витримує механічні навантаження. Наприклад, від проїжджаючого транспорту, пошкодження будівельним, або садовим інвентарем, гризунами;
 2. Безпека і простота монтажу та обслуговування (огляди і т.д.), зручність у зберіганні;
 3. Під час укладання у грунт, значні розтяжні зусилля і сильні вигини, удари, які не витримує крихкий провідник з алюмінію, повністю виключаються;
 4. Застосування під час температур -50 ... + 50°С і відносній вологості 98%, при + 35°С;
 5. Володіє антикорозійними властивостями і стійкістю щодо виникнення цвілі, за рахунок шлангової оболонки з ПВХ. Може застосовуватися у грунті з різною корозійною активністю;
 6. Надійний, має підвищений термін експлуатації, 30 років;
 7. А якщо ще необхідно виконати передання струму на віддалені об'єкти, на сотні метрів, то електрична мережа у земляний траншеї, не тільки надійна і довговічна, а й економічно вигідна. Вартість погонного метру провідника з Al у три рази менше, ніж у його аналога з міді.

Також з огляду на всі технічні характеристики проводу, легку вагу і низьку ціну, його доцільно використовувати не тільки у грунті:

 • Для монтажу ліній електропередання на відкритому повітрі, на естакадах, мостах, високогірних районах;
 • У блоках і тунелях, у кабельній каналізації і порожнинах будівельних конструкцій;
 • Щодо підключення харчування промислового устаткування, у сухих і вологих цехах, де можливі випадкові пошкодження проводки;
 • Щодо забезпечення електрикою приватного будинку і госпбудівель;
 • У сухих приміщеннях (горищах) і затоплюваних водою: підвалах і шахтах;
 • Під час одиночного монтажу (стійкий до спалаху) у приміщеннях з підвищеною вибухо-, пожежонебезпечністю.

      

 Поради щодо експлуатації

Метод укладання у грунт часто затребуваний. Він трудомісткий, але не витратний: може виконуватися не висококваліфікованим персоналом і плюс дешевий провідник. Цей спосіб не залеже від погодних умов (дощ з поривами вітру), не псує естетику міських і сільських житлових масивів. Тому «броня» так популярна щодо земляних траншей.

Кладка виконується без будь-яких обмежень. Необхідно дотримуватися температури прокладання (не менше -15 ° C), вести контроль якості на кожному етапі роботи, тому, що усунення недоліків процес трудомісткий і складний.

Після складання плану електролінії і вибору перетину дроту, з урахуванням навантаження, виконується підготовка земляних робіт. Щоб виключити пошкодження, під час монтажу і забезпечити тривалий термін експлуатації, у траншею насипають піщано-гравійну подушку 5 см. Глибина прокладання мінімум 70 см, ширина між носіями становить 10 см (з напругою до 10 кВ), відстань до стінок канави 5 см.

На вигнутих ділянках каналу необхідно дотримуватись заявленого радіусу вигину (до 7,5d);

Провідник розкладають хвилями, без натяжіння, але не кільцями, щоб уникнути перегріву. З'єднують жили і встановлюють кабельні з'єднувальні муфти.

Зверху також влаштовується піщана подушка. На особливо небезпечних відрізках на провід одягається труба. На початку, на вигинах і у кінці траса надійно закріплюється.

 

 Як визначити підробку

 

Неякісний кабельний виріб небезпечний для життя, він може спричинити перегрівання, коротке замикання і загоряння. Щоб уникнути аварійних ситуацій слід:

Купувати у перевіреної торгової компанії, яка співпрацює з авторитетними виробниками. Відомі торгівельні марки стежать за технологією виготовлення і якістю використовуваних матеріалів.

Якщо Ви купуєте хорошу продукцію у одного і того ж постачальника, все одно не зайве самому переконатися в тому, що товар не пошкоджений, наприклад під час транспортування.

Відмінність за зовнішніми ознаками:

 • Під час ретельного огляду оболонки та ізоляції не повинно бути мікротріщин;
 • Рівне і чітке маркування на ізоляції;
 • Зняти ізоляцію, щоб побачити у розрізі жилу: вона повинна бути однорідна, блискуча. Діаметр жил повинен бути не менше заявленого. Вимірювання виконуються штангенциркулем або мікрометром.
 • На етикетці виробник указує повну інформацію щодо виробу, а також (свій логотип, штрихкод, номери телефонів, адресу);
 • Оригінальна продукція на етикетці містить найменування бренду: «ЗЗЦМ» м.Запоріжжя, «Одескабель», «Південкабель" Харків, ТОВ «ТОРГОВИЙ ДІМ« УКРКАБЕЛЬ» м.Київ, ТОВ« Кабельний завод» Кам'янець-Подільськ, ТОВ Кабельний завод" Енергопром " м.Дніпро

 

 Переваги покупки у магазині Elektrovoz.com.ua

Наш інтернет-магазин співпрацює з відомими вітчизняними та імпортними торговими марками, які дають гарантії безпеки і довговічності на свій товар.

Весь броньований кабель відомого виробника «Південкабель», відповідає заявленим розмірами і характеристиками, має сертифікати якості.

Наші співробітники допоможуть зробити Вам правильний вибір щодо дротів, електричних комплектуючих і це все без переплати.

Доставка оптових і роздрібних замовлень виконується перевізниками України.

Гарантовано, у короткий термін, товар відправляється до Києва і в усі точки нашої країни.

Продаж зі складу у Львові проводиться за адресою: вул. Зелена, 251.

100% гарантія якості
14 днів на повернення товару
Доставка по всій країні
Самовивіз з магазину