м. Львів, вул. Зелена, 251
Режим роботи магазину:
ПН - ПТ: з 9:00 до 18:00
СБ: з 9:00 до 14:00
Каталог товарів
Каталог товаров

АВВГ - силовий кабель алюмінієвий

Сортувати по:
Фільтр

Немає на складі

Немає на складі

Немає на складі

Немає на складі

Немає на складі

Немає на складі

Немає на складі

Немає на складі

Немає на складі

Немає на складі

Кабель АВВГ

Кабель АВВГ, зі струмопровідними алюмінієвими жилами, з ізоляцією і оболонкою з полівінілхлориду, призначений для одиночної прокладки у сухих і вологих приміщеннях, а також на вулиці. Силовий кабель АВВГ використовується для транспортування і розподілу електроенергії на стаціонарне обладнання зі змінною напругою 0,3-0,5 кВ, або 0,6-1,0 кВ, частотою 50 Гц. Інтернет-магазин «Електровоз» пропонує недорого купити кабель АВВГ, вартість якого за метр менше мідного, з такими ж параметрами, до 3-х разів, що особливо вигідно для ліній великої протяжності. Також доцільно виконувати монтаж провідника на різних опорах і конструкціях, через його легку масу. Він до 40% легше мідного аналога, з такою-ж провідністю і ізоляцією.

 

 Особливості та сфера експлуатації кабелю АВВГ

 Крім того, що провід коштує недорого і має малу вагу він має наступні властивості:

 1. Не підтримувати вогонь, при одиночній прокладці;
 2. Широкий діапазон робочих температур -50 ... + 50°С і відносній вологості 98% при + 35°С;
 3. Здатність тривалий час, витримувати температуру + 70 ° С, у разі номінального струму;
 4. Під час срумів перевантаження, не більше 8-ми годин на добу допустимо + 80°С;

 5. У разі короткого замикання, не більше 4 сек, можливо нагрівання + 160°С;

 6. Хороші антикорозійні властивості і стійкість до виникнення цвілевих грибів;
 7. Тривала експлуатація 30 років.

Особливості та недоліки:

 • Алюміній має меншу електропровідність, ніж мідь, близько 1,64 рази, тому алюмінієвий кабель (у разі однакової силі струму з мідним) буде товщий;
 • Зачищені кінці окислюються, що може призводити до перегрівання контактного з'єднання, тому слід дотримуватися правил виконання з'єднань з Al;
 • Не стійкий до механічних навантажень (сильних перегинів, розтягування, ударів).

Силовий провід у ізоляції і оболонці з полівінілхлоридного пластикату, завдяки дешевій ціні і надійності застосовується:

 • Для зовнішнього прокладання електричних ліній горизонтально і вертикально по стінах будівель, у пустотах будівельних блоків та інших конструкцій, у кабельних каналах і тунелях;
 • Для сухих і вологих приміщень промислових будівель, сільськогосподарських будівель і приватних домоволодіннях;
 • Для електричних магістралей на відкритому повітрі, або у блоках (на естакадах, мостах, високогірних місцях);
 • Підходить для розміщення у сухих або сирих, затоплюваних водою: підвалах, гаражах, колекторах, шахтах, на горищах;
 • Одинарне прокладання обумовлює стійкість до займання, тому кабель можна розміщувати у місцях з підвищеною вибухо- і пожежонебезпечністю;
 • Можливе прокладання у землі (з низькою корозійної активністю), але за умови, що не буде сильних механічних навантажень, таких як проїзд автотранспорту, або пошкодження будівельним інвентарем (лопатою), у разі неглибокої траншеї. Для таких цілей краще підійде броньований АВБбШв.

 

Основні характеристики кабелів АВВГ

 

 1. Кабель з алюмінієвими струмопровідними жилами:

 • числом від 2 до 5; перетином 2,5 - 35 мм2, на номінальну напругу 300-500 В (може використовуватися у електросистемах 380/660 В);
 • від 1 до 5; перетином 2,5 - 1000 мм2, на номінальну напругу 600-1000 В.

Жили можуть бути однопроволочними і багатодротовими. 4-х жильний кабель, перетином 70-240 мм2, може мати секторну форму, для більш повного заповнення простору кола, який утворюється чотирма провідниками.

АВВГ 1-2 класу гнучкості (з 6-ти можливих). Чим вище клас, тим провід більш гнучкий. Під час прокладання, для багатожильного провідника дозволяється радіус вигину 7,5d (нормальна гнучкість), для одножильного, допустимий вигин 10 зовнішніх діаметрів.

2. ПВХ ізоляція на кожній з жил. У багатожильних ізольовані провідники скручуються у сердечник. АВВГ має не таку складну конструкцію як комп'ютерні провідники з їх роз'ємами і розпиновками. Але, щоб відрізняти жили після оброблення дроту, щодо безпеки і простоти ії експлуатації, ізоляція кожної жили має різний колір (цифри):

 • Фаза різного кольору;
 • Нуль (N) має блакитний колір;
 • Заземлення (РЕ) - жовтий із зеленою смугою.

3. Оболонка також з полівінілхлоридного пластикату (ПВХ).
 

Конструкція одно- / багатодротяна  

 

 

 

У маркуванні електрокабелю указуються такі технічні параметри як: матеріали виготовлення, перетин (2,5-1000 мм2) і кількість провідників (двожильний, чотирьохжильний).

Наприклад кабель, що часто використовується щодо введення у житлові будинки, під 3-х фазну мережу АВВГ 4х16 має розшифровку:

 • А - матеріал жил алюміній;
 • В - ізоляція кожної виконана з ПВХ;
 • В - загальна оболонка також з ПВХ (полівінілхлоридного пластикату);
 • Г - «голий» відсутність захисного покрову, броні (наприклад, сталевого обплетення);
 • 4 - чотири струмопровідні жили;
 • 16 - площа перетину кожної з них, зазначена у мм2.

3-х жильні АВВГ крім однакового перетину провідників, можуть бути з жилою, меншого перетину. У цифровому маркуванні після знака «+» це виглядає, наприклад, як: АВВГ 3х4 + 1х2,5.

Якщо електропровідники мають додаткові особливості у конструкції, то у найменуванні індексами указуються:

 • т - тропічне виконання;
 • нг - знижена горючість;
 • з - можливе прокладання у землі;
 • ож - складається з однієї цільної жили;
 • п - плоский «локшина», зручний для електропроводки.

 Як правильно вибрати силовий кабель АВВГ

 

Щоб правильно підібрати провід необхідно виходити з його призначення:

1. Кількість жил підбирається, згідно:

 • 1-на ізольована фазна жила - одна струмопровідна частина, яка призначена для пристроїв електромереж високої напруги. Наприклад, у виробничих або громадських будівлях, у магазинах, супермаркетах.
 • 2-х і 3-х жильний використовується у однофазній мережі (220 В): 2 жили - робочі фаза і нуль (без заземлення) і 3 - із заземленням (РЕ);
 • 3-4 жили для трифазних мереж (380 В): 3 - без заземлення, щодо 4-х четвертої, то жила працює як нульова робоча і захисна (PEN-провідник).
 • 5 для під'єднання техніки з можливістю її управління на місці.

2. Перетин підбирається, з урахуванням передбачуваного струмового навантаження, щодо значень потужності або струму приладів, що підключаються.

Зведена таблиця потужності (кВт), струму (Ампер), напруги (В) і перетину (мм2) щодо розрахунків і вибору захисних засобів, кабелів та електрообладнання.

3. Довжина береться з розрахунку віддаленості об'єкта, з урахуванням усіх перешкод, поворотів і відстаней. Якщо це великі відстані (десятки або сотні метрів), то крім навантаження, або споживаного струму враховуються втрати у електролінії.

Таблиця вибору перетину провідників

 

Вигода покупки у Elektrovoz.com.ua

Каталог інтернет-магазину «Електровоз» представляє до продажу великий вибір алюмінієвих чотирижильних енергокабелів для 3-х фазних ліній (380 В).

Ми співпрацюємо з кращими виробниками України, без посередників, тому кабельна продукція у нас хорошої якості і за найменшою ціною.

Доставка здійснюється перевізниками з міста Львова до Києва і в усі інші населені пункти нашої країни, у найкоротші терміни.

100% гарантія якості
14 днів на повернення товару
Доставка по всій країні
Самовивіз з магазину