м. Львів, вул. Зелена, 251
Режим роботи магазину:
ПН - ПТ: з 9:00 до 18:00
СБ: з 9:00 до 14:00
Каталог товарів
Каталог товаров

Кабель для сонячних панелей - Solar

Сортувати по:
Фільтр

Немає на складі

Немає на складі

Кабель для сонячних панелей - Solar

Кабель для сонячних панелей використовується щодо підключення до инвертору окремих фотоелементів (монокристалічних, полікристал, з аморфного кремнію), а також для з'єднання батарей, між собою, у групи і комплекси. Приватна сонячна електростанція, на сьогодні, найкраща інвестиція, окупність від 2 до 5 років. Для того, щоб встановити фотомодулі, які здатні виробляти електрику у важкодоступних районах, економити і навіть заробляти гроші, безкоштовно опалювати будинок і, при цьому, охороняти навколишнє середовище, необхідно купити кабель Solar.

Особливості кабелю для сонячних батарей 

Сонячні батареї розташовуються на відкритому повітрі (на даху, металевих конструкціях на землі, на стійці балкону і т.д). Тому з'єднувальний провід фотовольтатичних секцій відповідає підвищеним вимогам:

 • Відмінна прохідність;
 • Надійна ізоляція (як правило, подвійна);
 • Витримування великої потужності, що генерується;
 • Стійкість до атмосферних впливів: УФ променів, дії озону, перепадів температур;
 • Гнучкість;
 • Не поширення горіння;
 • Витривалість до механічних пошкоджень, зносостійкість ~ 30 років.

Вартість комплектуючих енергопостачання Солар не маленька. Тому, щоб уникнути великих матеріальних витрат, краще не економити на PV-кабелі. 

Область застосування кабелю Солар для панелей 

Установчий кабель H1Z2Z2-K слугує щодо підключення по стороні постійного струму сонячної електростанції, СЕС. Він здатний витримувати максимальну системну напругу постійного струму (DC) - 1800 Вольт; змінного (АС) - 1000 В.

Використовується щодо підключення:

 1. Окремих фотоелектричних панелей між собою;
 2. Сонячної батареї до інвертора. Енергія сонця по дротах H1Z2Z2-K підходить до інвертора, який переробляє постійний струм у змінний 220 Вольт (або 380). Після інвертора, до лічильника, прокладають не соларовскій, а звичайний силовий електричний провід для змінного струму (АС);
 3. Батарей між собою послідовно в одну групу, а також для об'єднання їх у комплекс;
 4. Як подовжувач - з'єднувач рухомих і нерухомих установок «зеленої» енергії. Панелі часто розкидані по великих площах.

Сонячний H1Z2Z2-K призначений для монтажу моно- і полікристалічних панелей, усіх приватних систем СЕС: мережевих, автономних, гібридних (вироблену фотомудулямі, власну енергію гібридної станції, Ви використовуєте як резервне живлення і навіть продаєте державі).

Технічні характеристики кабелю Solar для підключення сонячних панелей

Відмінна якість, надійність і довговічність проводу забезпечують характеристики:

 1. Провідник одножильний, багатодротяний, з мідних луджених жил. Перетин 4 мм² і 6 мм², рідко використовуваний 1; 1,5; 2,5; 10; 16; 25; 35; 50; 75 мм²;
 2. Ізоляція подвійна, не схильна до полум'я, стійка до зовнішнього агресивного середовища. Буває: - полімер зшитий, двошаровий, - сітчастий сополімер, з електронної зшивкою, стандарт EN 50618, - гумові суміші, типу EI6 і EM8;
 3. Низька напруга, U:
  • 600 / 1000 В – змінний струм;
  • 900 / 1800 В – постійний струм;

Колір оболонки (червоний, чорний, синій) дозволяє уникнути помилки під час комутації.

Згідно правил ЄС, для сонячного кабелю визначене маркування H1Z2Z2-K, замість:PV (pfoto voltaic); cable PV-1F, Solar (OLFLEX XLS, TUV), ZZ-F.

Під час будівництва сонячної станції необхідно враховувати перетин кабелю (ПУЕ):

 • Перетин це площа поперечного зрізу тільки струмопровідної багатодротяної жили. Не плутати з величиною діаметра, з урахуванням оболонки;
 • Найчастіше для домашньої електросистеми застосовують 4 і 6 мм ², до 30 метрів використовують 1х4, для більшого відрізка 1х6;
 • Більш точні значення у таблиці. Суму потужностей сонячних батарей ділять на напругу у системі під навантаженням (не у режимі холостий хід). Чим товщий перетин, тим менше втрати.

Таблиця підбору перетину PV дротів, залежно від навантаження і довжини траси (тільки мідні дроти). Для систем 24 / 48В довжина проводу може збільшуватися у 2/4 рази.

Під час вибору враховується:

 • Довжина траси, з урахуванням втрат (опір ділянки має зворотну пропорційність до перетину). Необхідно вибрати найбільш коротку прокладку траси;
 • Спосіб прокладання;
 • Температура і т.д.

Фотомодулі комплектуються 2-ма сполучними проводами, зі спеціальними роз'ємами (+ і -). До них і під'єднують соляровскі дроти, за допомогою Solar роз'ємів. Слідкуйте за відповідністю полярності.

Переваги покупки кабелю для сонячних батарей в інтернет магазині Elektrovoz

 • Наш інтернет-магазин пропонує, у широкому асортименті, комплектуючі, та кабель для сонячних батарей Solar в Україні. Товар відмінної якості, сертифікований, від перевірених виробників.
 • Ціна найменша, за рахунок прямого постачання, минаючи посередників.
 • Відправлення товару виконується негайно, зі складу міста Львова. Доставка проводиться транспортними компаніями по усіх куточках України.
100% гарантія якості
14 днів на повернення товару
Доставка по всій країні
Самовивіз з магазину