м. Львів, вул. Зелена, 251
Режим роботи магазину:
ПН - ПТ: з 9:00 до 18:00
СБ: з 9:00 до 14:00
Каталог товарів
Каталог товаров

Як вибрати стабілізатор напруги для газового котла: поради та рекомендації щодо вибору

12 Серпня 2019, Пн

Як вибрати стабілізатор для газового котла

 

Стабілізатори для газового котла захищають котел від перепадів напруги, забезпечують його стабільну роботу у разі низької і високої напруги на лінії. Якщо вони виходять за межі допустимих значень, стабілізатор автоматично відключає плату від електрики. Електронна плата забезпечує включення і виключення пальника, налаштування температурного режиму, контролює тягу у димоході і функціонування інших вузлів і деталей опалювального агрегату. Однак, вона чутлива до зміни параметрів мережі, тому часто виходить з ладу.

 

Слід врахувати, що блок автоматики відноситься до основних регулюючих вузлів котла, його ремонт, або заміна можуть коштувати до 40% від ціни опалювального обладнання. Крім того, поломка, пов'язана з перепадами навантаження у мережі, не відноситься до гарантійних випадків, якщо під час його експлуатації не використовувався нормалізатор вирівнювання параметрів електромережі, тому міняти плату доведеться за свій рахунок.

Інтернет-магазин ELEKTROVOZ пропонує асортимент сертифікованих стабілізаторів, які швидко призводять параметри електричного струму до норми і забезпечують подання вхідної напруги 220/380 В на побутові електроприлади. Правильний вибір стабілізатора для котла, що гарантує цілодобове якісне електропостачання і захищає від поломок.

 

Принцип роботи стабілізатора

Основне завдання пристрою полягає у визначенні відхилень вхідного навантаження від номіналу і його регулювання до необхідного значення. Воно являє собою конструкцію, основним елементом якої є автотрансформатор з деякою кількістю обмоток, що працюють на підвищення, або зниження мережевого навантаження. Контролюючий датчик відстежує вхідну напругу, та у разі відхилення від номінального значення реагує на ситуацію перемиканням обмоток за допомогою електронних ключів.

Якщо напруга падає нижче заданого рівня, блок керування перемикає одну частину обмоток на його підвищення до 220 В. Якщо показник перевищує 220 вольт, друга частина обмоток перемикається на зниження. У разі стрибка вище верхньої межі встановленого діапазону, спрацьовує захист, включається аварійний режим і електронна плата знеструмлюється. Точність регулювання визначається числом ключів. Чим їх більше використовується, тим вище ступінь захисту блоку автоматики.

 

Види стабілізаторів напруги

У каталозі інтернет-магазину ELEKTROVOZ представлено понад 120 модифікацій електростабілізаторов для газових котлів, випущених відомими українськими фірмами. Вони відрізняються вилками вхідної напруги, різними варіантами перемикання обмоток, забезпечують необхідний рівень стабілізації і безпеки електронної плати управління.

 

Електромеханічні (сервоприводні)

Електромеханічний стабілізатор вважається одним з найбільш простих апаратів. Принцип його дії полягає у ковзанні повзунка по витках обмотки трансформатору. Під час руху повзунок переміщує щітки і при цьому змінює число витків, які перебувають під навантаженням. Ковзання повзунка здійснюється за допомогою сервопривіду (спеціального електродвигуна), з'єднаного з ним безпосередньо. Під час зміни навантаження у мережі датчик стабілізатора передає сигнал сервопривіду, який призводить повзунок до руху.

До переваг електромеханічного приладу відносяться:

 • Плавне регулювання вхідної напруги у межах 130-260 В;
 • Висока точність стабілізації;
 • Можливість пристрою витримувати до півсекунди перевантаження, що досягає 200% від номінального показника;
 • Стійкість до перешкод і замикання у ланцюзі;

Недоліками електромеханічних пристроїв вважається швидкий знос щіток протягом одного року, після чого потрібно звернутися у сервісну службу для їх заміни.

IVS12-1-05500, електромеханічний (сервопріводний) 

 

Релейні

У релейних апаратах роботою автотрансформатора управляє встановлена ​​електронна схема. За її допомогою електромеханічне реле здійснює перемикання обмоток трансформатору. Підвищення, або зниження вольтажу на виході пристрою відбувається паралельно з його перетворенням на вході.

Перевагами цього виду електростабілізаторов вважаються:

 • Компактні габарити;
 • Можливість використання пристрою у разі навантаження на вході від 140 до 270 вольт;
 • Допустиме перевантаження номінального значення на 10% протягом 4 секунд;
 • Робота перетворювача за температури від -20 ° C до + 40 ° C;
 • Доступна вартість;
 • Термін експлуатації не менше 10 років.

Щоб запобігти передчасному зношування реле, деякі виробники випускають оновлені релейні нормалізатори навантаження з гібридним перемиканням обмоток. Для цього вихідний струм перенаправляють через спеціально встановлений опір.

До недоліків релейних стабілізаторів відноситься ступінчаста стабілізація (відбувається миготіння лампочки у разі великої вилки у ступені). Крім того, швидкість регулювання показників залеже від того, наскільки точною є вихідна напруга. Чим вона вища, тим менше швидкість стабілізації.

АСН-250 релейний однофазний, форма вихідної напруги синусоїдальна.

 

Електронні (тиристорні)

Електронні стабілізатори є аналогами релейних перетворювачів, але відрізняються від них тим, щодо регулювання навантаження використовують технологію комутації автотрансформатора з датчиком за допомогою тиристорів або сімісторов. Електронні моделі відрізняються високими якісними і технічними характеристиками і тривалим терміном використання.

Перевагами тиристорних пристроїв є:

 • Забезпечення точної вихідної напруги;
 • Швидкий час реагування до 10-20 мілісекунд;
 • Регулювання навантаження у інтервалі від 120 до 280 вольт;
 • Безшумна робота.

Недоліком електронних стабілізаторів вважається його висока вартість. Однак, з огляду на відсутність механічних ланок у конструкції і тривалий термін роботи приладу, він є найбільш прийнятним варіантом щодо застосування з газовим котлом.

STV-08 тиристорний, однофазний, форма вихідної напруги синусоїдальна.
 

 

Однофазний або трифазний: якому стабілізатору віддати перевагу

Перш ніж вибрати стабілізатор для газового котла, слід з'ясувати, яка мережа підходить до будинку і на який вольтаж розрахований опалювальний агрегат. Якщо до будинку підведена однофазна мережа, а електрообладнання працює з номінальним навантаженням 220 В, для його стійкої роботи потрібен однофазний електростабілізатор.

Коли до будинку підведені чотири кабелі (три фазних і один нульовий), то ця мережа трифазна, вона витримує номінальне навантаження 380 вольт. У разі таких обставин можливі два способи приєднання:

Якщо використовується хоча б один електроприлад, розрахований на навантаження 380 вольт, то слід вибирати трифазний стабілізатор.

Якщо прилади розраховані на навантаження 220 вольт, можна використовувати як трифазний пристрій, так і три однофазних. Зазвичай їх встановлюють, коли у технічній документації указані особливі вимоги до параметрів електромережі. Крім того, три однофазних стабілізуючих прилади коштують дешевше одного трифазного.

Як показує практика, якщо одна з фаз буде знеструмлена, трифазний стабілізатор відключить світло у всьому будинку. У разі використання трьох незалежних пристроїв подібне не станеться.

 

На що звертати увагу під час вибору

Щоб знати, який стабілізатор вибрати для котла, рекомендуємо вивчити його характеристики і їх відповідність умовам, визначеним у техпаспорті агрегату:

 • Потужність. Пусковий струм циркуляційного насоса, який вбудований в опалювальний котел, перевищує розрахункове значення у 3-5 разів. Тому під час вибору пристрою необхідно враховувати сумарну потужність, споживану насосом і котлом. Для невеликого запасу це значення потрібно збільшити на 30%;
 • Час відгуку. Являє собою часовий проміжок, протягом якого захисний прилад реагує на зміну напруги. Одиницею вимірювання є мілісекунда. Чим менше час реагування, тим надійнішим він вважається. Як правило, прилад відключає подання електрики на обладнання протягом 10-20 мс після перевищення верхньої або нижньої межі вилки;
 • Рівень виправлення. Показує допустиму розбіжність між вихідною і розрахунковою напругою у процентах. Нормою вважається показник, що дорівнює 10%;
 • Форма вихідної напруги. Безперервне харчування опалювального обладнання забезпечує нормалізатор з синусоїдальною вихідною напругою. Якщо умова не дотримується, система обігріву перестане працювати вже через кілька годин після включення;
 • Діапазон вхідної напруги. Один з основних показників, що показує, за яких граничних значень пристрій забезпечує харчування і безперервну роботу газового котла. Якщо прилад реагує на діапазон 135-270 В, то за показання 120 В відбудеться автоматичне відключення агрегату від мережі;
 • Діапазон температурних умов. Указує, під час якої допустимої температури повітря у котельні можна використовувати захисний пристрій. Найбільш оптимальним вважається режим від + 5 ° C до + 40 ° C.

 

Рейтинг кращих фірм

У нашому каталозі представлена ​​продукція відомих вітчизняних фірм таких як:

 • Компанія LVT - один з кращих вітчизняних виробників, чиї вироби добре відомі за межами України. Малопотужні пристрої модифікації «АСН» розроблені з метою нормалізації роботи опалювальних котлів в умовах нестабільного подання електроенергії. Продукція фірми має розширені межі вхідних напруг і виконує автоматичне регулювання вольтажу і захист від високотокових імпульсів. У нашому каталозі представлені релейні і сімісторні регулятори навантаження модифікацій АСН-250, АСН-300Н, АСН-600 LVT, АСН-350 LVT, АСН-1000;

AСН-350С, сімісторний однофазний, форма вихідної напруги синусоїдальна.

 • Фірма Елекс - спеціалізацією компанії є розроблення і виробництво електротехнічного оснащення, що підвищує надійність електропостачання промислових і побутових об'єктів, а також електромеханічного обладнання, у тому числі стабілізатори напруги, інвертори та інше. Стабілізатори, що випускаються компанією, не спотворюють форму синусоїди, забезпечують точну вихідну напругу і забезпечення ключами, які не бояться короткого замикання. У нашому асортименті є сімісторні стабілізатори для чутливої ​​техніки АМПЕР 12-1 / 63 13,8 кВА, АМПЕР 12-1 / 50 11,0 кВА, а також прилади для будинку АМПЕР 12-1 / 32 7,5 кВА, АМПЕР 12- 1/25 5,5 кВА та інші;
 • Компанія ІЕК - один з провідних світових брендів, що більше 15 років випускає пристрої для комплексного захисту електричних мереж на промислових об'єктах, у торгових центрах, підприємствах зв'язку, у приватних будинках і котеджах. Ми пропонуємо більше 40 моделей електромеханічних, релейних і електронних перетворювачів напруги у настінному і переносному виконанні: Ecoline 5 кВА ІЕК, СНР1-0-3 кВА електронний переносний Home IEK, Simple 1,5 кВА IEK, Shift 8 кВА та другі;
 • Компанія Укртехнологія - до 2014 року виробничі площі фірми знаходилися у Донецьку. Після пережитих потрясінь компанія налагодила випуск продукції у Черкасах. ТОВ «Укртехнологія» випускає сімісторні і тиристорні стабілізатори, що користуються популярністю в Україні та ближньому зарубіжжі. У нас можна придбати пристрої OPTIMUM і NORMA різних модифікацій;
 • Компанія Електросвіт, що випускає продукцію під торговою маркою Volter. Вироби цього бренду відрізняються надійністю, довговічністю, багаторівневим захистом стабілізатора. В асортименті нашого інтернет-магазину присутні близько 20 модифікацій релейних і симісторних захисних пристроїв СНПТО-7, 9 ... 18 Volter, а також Etalon-7 Volter і Etalon-9 Volter, що покращують показники напруги на вході, знижують значення пускового струму і загальне споживання електроенергії;
 • Товариство з обмеженою відповідальністю Прочан - випускає стабілізатори під торговою маркою Awattom з 2005 року. Вся продукція підприємства сертифікована і пройшла реєстрацію у системі УкрСЕПРО. Фірма користується репутацією надійного і серйозного виробника тиристорних і симісторних пристроїв для нормалізації параметрів електромережі. Ми пропонуємо покупцям близько 15 модифікацій однофазних і трифазних нормалізаторів Awattom СНОПТ і Прочан Awattom Silver з багаторівневим захистом від замикання в ланцюзі, струмових і сверхтокових перевантажень.

 

ТОП-5 кращих стабілізаторів для газових котлів

Лідерами продажів серед стабілізаторів для газових котлів стали моделі, що випущені українськими виробниками:

ACH-350 LVT
Однофазний сімісторний електростабілізатор, вироблений компанією LVT з синусоїдальною формою вихідної напруги. Призначений щодо підключення фазозавісімих установок: газових котлів, телевізорів, комп'ютерів та іншої чутливої ​​техніки. Забезпечує нормалізацію вхідної напруги у проміжку від 140 до 270 В. Відрізняється високою швидкістю реагування на зміну параметрів електромережі, здійснює автоматичний контроль навантаження на вході і виході, забезпечує захист електроприладів потужністю до 0,35 кВт.

AСН-350С

Однофазний релейний переносний прилад із вхідними навантаженням від 160 до 280 В потужністю 0,25 кВт. Здійснює автоматичний контроль і забезпечує захист і стабільне навантаження щодо побутових електроприладів з асинхронним двигуном: газових котлів, циркуляційних насосів, комп'ютерів, відео- та аудіотехніки. Швидкість спрацьовування у разі навантаження, що перевищує 250 В становить 2,67 сек. Після спрацьовування захисту прилад включається через 5 сек.

ДІА-Н, СН-300-м 0,3 кВт
Підлоговий однофазний релейний прилад, що забезпечує стабілізацію вхідного навантаження у діапазоні 155-280 В. Функціонує під час температури від + 5 ° C до + 40 ° C, забезпечує точну вихідну напругу 220 В з допуском +/- 6%. Відрізняється безшумним режимом роботи і відключається у разі перегрівання трансформатору. Захищає газові котли, циркуляційні насоси, відео- та аудіотехніку, комп'ютери від короткого замикання у разі навантаження, меншого за 120 В і більшого за 285 В. Час відключення електрообладнання від мережі під час напруги понад 300 В становить 3 мілісекунди.

Boiler 0,5 кВА електронний настінний IEK

Настінний однофазний релейний пристрій потужністю 0,5 кВА, призначений щодо стабілізації роботи газового котла. Діапазон вхідного навантаження дорівнює 110-280 В, реакція щодо перевищення навантаження у мережі відбувається протягом 20 мілісекунд. Відрізняється точністю стабілізації у межах 6%, підключається до агрегату за допомогою стандартної вилки і розетки.

GRESSO M1500VA

Переносний релейний однофазний прилад щодо стабілізації вхідного навантаження у інтервалі від 170 до 270 В потужністю 0,9 кВт у разі навантаження 220 В (+/- 5%) з можливістю кріплення на стіну. Пристрій працює під час температури від 0 ° C до + 40 ° C, час спрацьовування у разі перевищення допустимого навантаження дорівнює 0,5 секунд. Має чотири доступних розетки, забезпечує захист від перепадів напруги у мережі, а також охороняє телефонні лінії і інтернет від перевантаження.

Коментарі
123
27.05.2020, 21:52
:)
ELEKTROVOZ - интернет-магазин электротоваров
27.05.2020, 22:19
123, ;)
Иван
20.05.2020, 21:13
:)
ELEKTROVOZ - інтернет-магазин електротоварів
22.05.2020, 15:30
Иван, ;)
Написати коментар
Ім'я*
Email
Введіть коментар*
Рекомендовані товари

Немає на складі

Швидке замовлення

Немає на складі

Швидке замовлення

Немає на складі

Швидке замовлення

Немає на складі

Швидке замовлення

Немає на складі

Швидке замовлення
100% гарантія якості
14 днів на повернення товару
Доставка по всій країні
Самовивіз з магазину