м. Львів, вул. Зелена, 251
Режим роботи магазину:
ПН - ПТ: з 9:00 до 18:00
СБ: з 9:00 до 14:00
Каталог товарів
Каталог товаров

Як підключити світлодіодну стрічку

Як підключити світлодіодну стрічку

 

 • Як підключити світлодіодну стрічку
 • Як розрізати світлодіодну стрічку
 • Як з'єднати світлодіодну стрічку між собою
 • Підключення світлодіодної стрічки до блоку живлення
 • Як підключити світлодіодну стрічку до комп'ютера
 • Схеми установки
 • Схема для одноколірної стрічки
 • Паралельне підключення
 • Підключення RGB стрічки
 • Схема для стрічки на 12 В
 • Схема для стрічки на 24 В
 • Рекомендації щодо монтажу
 • Відео

Новий і дивовижний світ від стрічки раптово став популярним, щоб Ви своїми руками змогли безкоштовно і легко підключити світлодіодну стрічку, зараз ми представляємо базові перевірені поради та пропозиції. Перш ніж виконувати монтаж світлодіодної стрічки потрібно вірно підібрати модель. Порівняйте характеристики світлострічки: пиловологозахисту (наприклад, ІР20 для будинку, ІР65-67 на вулиці, для зовнішньої реклами магазину, кафе), колір світіння (білу теплу і холодну, одно або багатобарвну), яскравість (розмір діодів SMD 2835-5050 і їх кількість на метр, 30-240 штук), напругу живлення 12, 24, 220 Вольт.

У нас можливо вибрати світлодіодну стрічку стандарт і екстра класу, отримати допомогу щодо повної комплектації (блок живлення, контролер, монтажний профіль). Великий плюс, що Ви отримуєте гарантовано якісний і довговічний товар, не переплачуючи гроші.

Як розрізати світлодіодну стрічку 

Установка світлодіодної стрічки часто вимагає відрізків нестандартної довжини, менше, або більше 5 метрів. Зробити ділянки коротше легко, найкраще за допомогою звичайних ножиць. Уважно розгляньте стрічку, на ній, через певну відстань (частіше через 3 світлодіоди) можна побачити металеві площадки. контактні сегменти (4 шт. - RGB, 5 -RGB+біла, 2 – у монохромних). Іноді символом ножиці позначають кратність різання, наприклад 5; 2,5 см. Відміряють необхідний шматок, з урахуванням проводів, що з'єднують, або конекторів, і укорочуєте. У разі помилкового місця розрізу кілька діодів не будуть світитися.

Іноді п'ятиметрові котушки, через 50 см, стикуються внахлест припоєм. Краще не розрізати у таких з'єднаннях тому, що контактні п'ятаки дуже маленькі. У разі необхідності, цю область краще розпаяти, за допомогою паяльника, а потім з'єднати припоєм, будьте у курсі про це.

 

Як з'єднати світлодіодну стрічку між собою

Виробники не даремно випускають LED вироби по 5 метрів (виняток становлять силіконові довгі). Така довжина вибрана не для того, щоб ускладнити монтаж, а розрахована на потужність струмоведучих доріжок. Подовживши 5 метровий шматок отримуємо помітну нерівномірність світіння і різке скорочення роботи. З цієї причини, можна з'єднати, послідовно тільки розрізані відрізки однієї п'ятиметрової смуги.

Якщо дизайн вимагає монтувати більше п'яти метрів, наприклад з'єднати дві котушки, то підключення можливо тільки паралельне. У разі нестачі потужності джерела електрозабезпечення застосовується підсилювач, а можна живити котушки від різних блоків.

Способи зростити між собою два шматки:

1. Припаяти безпосередньо два стрічкових кінця один до одного, або з допомогою додаткових проводів. Метод пайкою поширений і надійний, для цього знадобляться:

 • малопотужний паяльник, 25 Вт, щоб не перегріти діоди;
 • припій олов'яно - свинцевий;
 • нейтральний флюс у вигляді каніфолі, не застосовувати кислоту;
 • термотрубки 12 мм, щодо захисту стику, або інший ізоляційний матеріал;
 • у разі пайки провідники потрібні м'які, довжиною 2-3 см, або більше, перетином 0,5-0,75мм.

Пайка без проводів: зачищаємо контактні кінці смуги. У разі наявности силікону попередньо прибираємо цей шар гострим ножем, не пошкодивши контактні точки. Після потрібно залудити зачищені струмопровідні майданчики. Дотримуючись полярності (+, -), фіксуємо смужку так, щоб вона нагадувала цілу. Паяльником наносимо припій, з'єднавши тим самим відрізки. Переконуємося, що контакти (+, -) не об'єдналися припоєм. Зверху з'єднання надійно фіксуємо і ізолюємо термоусадочної трубкою. Метод стику підходить і у разі помилкового відрізу.

Варіант із додатковими кабелями аналогічний, тільки потрібно зачистити їх кінці на 5 мм, залудити і припаяти кожен до відповідного струмоведучих контакту діодної смуги.

На фото: стик у стик; з 2 провідниками (червоним +, чорним -); для RGB 4 контактів

 

 

2. З'єднання коннекторами. Мініатюрні елементи випускаються щодо багатобарвних і монохромних смуг, різних модифікацій (цільні, з кабелями, кутові, Т-образні). Пайкою забезпечується надійний контакт, що не окислюється, особливо у сирих приміщеннях, але процес цей копіткий і тривалий. Сучасний пластиковий з'єднувач гарантує швидкий, легкий і надійний монтаж. особливо необхідні коннектори щодо світлодіодних стрічок, якщо монтаж проводиться не на столі, а у незручному місці, вгорі на стелі.

     

Підключення світлодіодної стрічки до блоку живлення

 • Багато силіконових, або неонових видів працюють від побутової мережі 220В, без перетворювача. За допомогою з'єднувального шнура можна живити до 100 метрів підсвічування. Воно призначене щодо великих периметрів, але частіше для вулиці, через безпеку (випадкове торкання людини, порушення ізоляції).
 • Є мініатюрні зразки (шафа, узголів'я ліжка) з автономним живленням, від батарейки.

Освітлення від мережі 220В і від 4-х акумуляторів (3А)

 

 • Але переважна більшість моделей вимагає живлячих блоків, які перетворюють небезпечну напругу 220В у низьковольтну, постійного струму 24 і 12 Вольт. Залежно від характеристик і необхідної довжини led-лінії, вибирається джерело (один або кілька):

 1. На стрічку, напругою 12В купують  блоки живлення на 12 Вольт, щодо 24 вольтової підходить на 24 Вольти;

 2. Важливо, щоб потужність блоку була на 20-30% більше, ніж повна потужність смужки, що підключається. Це необхідно, щоб пристрій працював не на межі своїх можливостей;
 3. Приклад підбору БЖ, за маркуванням полоси: SMD3528; 60 діодів / метр; 12 В; потужність на 1 метр (4,8 Вт / м). Якщо необхідна довжина 7 м, тоді повна потужність виробу: 4,8 х 7 х 1,3 (30% запасу) = 43,7. Вибираємо: 12В на 45 Вт;
 4. Блок краще ставити ближче до підсвічування (1-1,5 м), тому, що через опір струмоведучих доріжок йде втрата яскравості;
 5. Щодо продовжених світлових схем необхідні потужні джерела живлення (150 - 400 Вт), з примусовим охолодженням. Візьміть до уваги, що кулери своїм дзижчанням дратують людей, впливають на здоров'я. Тому щодо житлових квартир, кафе, магазинів (з довгим перебуванням відвідувачів), краще ділити систему на кілька ділянок, підключивши кілька малопотужних приладів. Або встановити великий галасливий прилад у підсобному приміщенні;
 6. Враховують ступінь пиловологозахисту БЖ, для сухих (ІР20 кімната) або вологих приміщень (коридор, підсобне приміщення ІР67);
 7. Важливий фактор розмір тому, що іноді необхідно розмістити пристрій енергозабезпечення у вузький стельовий плінтус, або неглибоку нішу;
 8. До контактів БЖ L (фаза), N (нейтраль), FG (заземлення) під'єднати мережевий шнур (220). У постійного струмі немає фази і нейтралі, як у змінного, тому червоні дроти (+) світлової доріжки закріпити до клем БЖ (V +), а чорні (-) відповідно до (G-).

 

Як підключити світлодіодну стрічку до комп'ютера

Найоптимальніший варіант підключити до комп'ютерного блоку одноколірну світлолінію, на 12В (щодо кольорової треба 4 контакти, замість 2-х, ще й RGB-контролер).

Відкривши бічну кришку комп'ютера можна побачити резервні роз'єми, що відходять від енергоблоку.

Нас цікавлять дроти:

 1. жовтий (12В);
 2. чорний, будь-який з 2-х (мінусових дротів -).

Наприклад, з'єднувачі під № 1 і 2 містять у собі такі дроти. Роз'єм 1 призначається щодо живлення дисководу (вже не використовується), №2 щодо жорстких дисків і СD-rom.

 • Можна використовувати гнізда ПК (якщо вони Вам не потрібні). Для цього обрізані жовтий і чорний провідник, припаяти (не забувши пролудити) до відповідних контактних точок лед-лінії. Уважно, щоб не переплутати полюсність;
 • Купується перехідник пристроїв «SATA», на ньому залишаються потрібні жили (чорна, жовта), інші прибираються. Цей варіант дозволяє мінімізувати ризик помилки і пошкодити комп'ютер.

 

Довжина led-шлейфа, що підключається залежить від споживаних струмів у ланцюгах і від потужності БЖ комп'ютеру (вказуються на бірці). Струм світлосмужки підбираємо за таблицею.

Наприклад, якщо значення струму у ланцюзі становить 4А, (12 Вольт), то виріб, що підключається: SMD3528, 120 шт / м, складе 4 метри, SMD5050 60 шт / м - 3 метри.

Схеми установки

Підключення від БЖ 2-х котушок через світлорегулятор

Зручна схема щодо 20-ти метрової кімнати, застосовано 2 БЖ

 

Схема щодо одноколірної стрічки

Комплект:

 1. Одноколірна LED лінія;
 2. БЖ;
 3. Кабель 2-жильний достатнього перетину, довжина залежить від схеми;
 4. Діммер використовується, якщо необхідне регулювання яскравістю світіння;
 5. Підсилювач потрібен, коли світлорегулятор мало потужний.

 

Паралельне підключення 

Світлодіодна смуга випускається по п'ять метрів. Порізані окремі її відрізки можна сміливо підключити один після іншого (послідовно). Якщо у системі містяться 2 і більше котушок, то з'єднання тільки паралельне. У струмопровідної ЛЕД доріжки, що більше п'яти метрів, страждає якість (нерівномірне світіння), у рази скорочується терміни експлуатації.

 

У схемі кожна 5-метрова ділянка підключається з двох сторін, щоб уникнути тьмяного світла на кінці. Закільцювання робить підсвічування абсолютно рівномірним по усій довжині.

До основної електричної траси підключаються відгалуження від кожної з котушок. Схема економ вигідна, порівняно з тією, коли від усіх доріжок тягнуться окремі живлячі жили.

  

Підключення RGB стрічки

Необхідні комплектуючі:

 1. Багатобарвна LED доріжка;
 2. БЖ, або кілька, відповідно до системи;
 3. Контролер RGB (з пультом і без, ІЧ, радіо і Wi-Fi управлінням), слугує щодо світлових ефектів (регулювання кольорами, миготіння, плавність);
 4. Живильний 4-жильний провідник: три щодо кожного кольору, червоний, зелений, синій і один електрозабезпечення. Якщо підсвічування RGBW (кольорова + білий) - 5 проводів;
 5. Підсилювач призначений щодо підвищення сигналу, у разі довжини світлових шлейфів більш 10м. Якщо розводка довга, то кілька штук підсилювачів.

Купувати різнокольорову RGB має сенс тільки разом з контролером. Пристрій підбирається за загальною потужністю світлосистеми з запасом (характеризується значенням струму у Амперах). Наприклад, SMD 5050, 60 шт / м, 14,4 Вт / м, довжиною 5 м, 12В, має сумарну потужність: 14,4 х 5 = 72 Вт. Струм RGB регулятору 72/12 = 6А (іноді маркується як 3 * 2А, два ампера на канал).

Система з регулятором кольору

 

З підсилювачами і контролерами, з одного пульту можна управляти декількома доріжками.

  

Схема щодо стрічки на 12 В

На маркуванні світлодіодним лінії обов'язково вказується напруга живлення, якщо вона 12В, то джерело купуємо таке ж саме. А ось потужність перетворювача розраховується від необхідної довжини світлодорожкі, її яскравості (що залежить від розміру і кількості діодів у метрі). Бажано, щоб відстань від БЖ (12В) до п'ятиметрового підсвічування було 1-1,5 метри.

Одноколірна.

Те ж, зі світлорегулятором

  

RGB з регулятором колірних ефектів.

 

 

Схема щодо стрічки на 24 В

Схеми підключення низьковольтних ниток, що світяться на 24В і 12В ідентичні, вони підкоряються загальним електричним правилам, але є особливості:

1. Якщо Вам необхідно яскраве загальне стрічкове освітлення (1500 Лм / м), та ще й більше 10 м, то вибирайте з великими діодами і / або з великою їх щільністю. Часто у шлейфі вони розташовані у два ряди (потужністю близько 20 Вт). Такі вироби добре працюють тільки від 24В. Отже і смугу, і харчування вибирають напругою 24 Вольти;

2. У 12-ти вольтових доріжок, по довжині йде велике падіння напруги, тому БЖ повинен розташовуватися поруч. Якщо немає можливості встановити БЖ до 1,5 м, тоді світлодоріжку і БЖ вибирають також на 24 В.

Паралельне підключення з диммером, БЖ може перебувати від смужки на видаленні 10 (20) м

Застосування 24 і 12 вольтових смуг

Рекомендації щодо монтажу 

 1. Підсвічування повинне монтуватися на алюмінієвий профіль, щодо достатнього тепловідведення. Тим самим продовжується термін служби світлосистеми до 10 разів;
 2. Щоб правильно підключити LED-доріжку потрібно безпомилково підібрати переріз електропроводів (тільки мідних). Універсальна формула: 1 мм² мідної жили витримує 10 Ампер. Чим довше розводка, тим більший потрібний перетин живильного магістрального кабелю. Наприклад, основний кабель перетином мінімум 1,5 мм², відводи 0,5-0,75 мм ²;
 3. Живлення котушок, від кабельної магістралі, виконується скруткою електропроводів, а потім пайкою і ізоляцією. Або швидко і надійно клемами «Ваго»;
 4. Використовуйте БЖ з запасом 30%;
 5. Подбайте щодо запобіганню стрибків напруги;
 6. Лед стрічка повинна бути захищена від сильних механічних навантажень і пошкоджень.

Відео

Коментарі
Поки немає відгуків
Написати коментар
Ім'я*
Email
Введіть коментар*
100% гарантія якості
14 днів на повернення товару
Доставка по всій країні
Самовивіз з магазину